Понеділок, 21.07.2025, 10:31
Вітаю Вас Гість | RSS

ПК-Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Задачі з право соціального забезпечення
XPДата: Вівторок, 15.02.2011, 23:26 | Повідомлення # 1
Група: Администраторы
Повідомлень: 32
Статус: Offline
1.Робітнику В., віком 62 роки, нарахована заробітна плата за вересень у розмірі А.; доплата за особливий характер роботи у розмірі Б, премія за високі досягнення у роботі у розмірі В та компенсаційних виплат у розмірі Г.
Відповідний розмір виплат працівнику, запропонованих у задачі букв кожен студент обирає самостійно. Обчисліть розмір внесків з його заробітної плати на різні види загальнообов’язкового державного соціального страхування.

2. М. - найманий працівник Товариства з обмеженою відповідальністю «Весна» отримала травму від дорожньо-транспортної пригоди. Відповідно до рішення місцевого суду особою, винною в дорожньо-транспортній пригоді є П., який при керуванні транспортним засобом марки ВАЗ-2121 не впорався з керуванням, що призвело до травмування пішохода М. На який вид соціального забезпечення має право М. і за рахунок чиїх коштів буде здійснюватись відповідна виплата?

Розвязок:
Задача 1.
Читайте ЗУ «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування»
zakon.rada.gov.ua

Задача 2.
Найманий працівник - фізична особа, яка працює за трудовим договором (контрактом) на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання або у фізичної особи.
ЗАКОН УКРАЇНИ Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням (ст.2 п.6) м.Київ, 18 січня 2001 року N 2240-ІІІ

Ст. 2 п.2 цього ж закону:
Застрахована особа - найманий працівник, а у випадках, передбачених цим Законом, також інші особи (громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України), на
користь яких здійснюється загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

Див. ст. 34 п.1, 35 ч.1 п.1, ч.2 п.3, цього ж закону
zakon.rada.gov.ua


=)
 
XPДата: Вівторок, 15.02.2011, 23:38 | Повідомлення # 2
Група: Администраторы
Повідомлень: 32
Статус: Offline
Задача1
Р.займається підприємницькогою діяльністю без створення юридичної особи.За несплату внесків на загальнообов"язкове державне соціальне страхування у зв"язку з тимчасовою непрацездатністю та витратами зумовленими народженням та похованням на неї було накладено штрафні санкції.
1.Чи зобов"язана вона сплачувати страхові внески на даний вид загальнообов"язкового соціального страхування?
2.чи матиме вона право на допомогу по вагітності і пологах і по догляду за дитиною якщо не сплачуватиме внески на даний вид страхування?

задача2
Пенсіонер П.(громадянин Російської Федерації)переїхав на постійне місце проживання до сина в Севастополь.він звернувся до районного відділення пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії.
1.чи мтаиме він право на отримання пенсії за віком на території України?
2.якими актами це регулюється?

Рішення:
Задача 1.

1.zakon.rada.gov.ua
zakon.rada.gov.ua
zakon.rada.gov.ua
2. Вона не сплачувала внески до фонду, тому Вона не вправі отримувати допомогу з цього фонду, "Право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю і пологами мають усі жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування" див. http://pravo.prostir.ua/library/1210.html

Задача 2.
Іноземні громадяни та особи без громадянства, які проживають в Україні, мають право на пенсію нарівні з громадянами України на умовах, передбачених законодавством або міждержавними угодами. У тих випадках, коли договори (угоди) між Україною та іншими державами передбачають інші правила, ніж ті, що містяться у Законі України “Про пенсійне забезпечення” від 5 листопада 1991 р. № 1788-XII, то застосовуються правила, встановлені цими договорами (угодами).
Порядок переведення пенсій громадянам, які виїхали за кордон, та виплати пенсій пенсіонерам іноземних держав, які проживають в Україні, визначають постанова Кабінету Міністрів України “Про порядок переведення пенсій громадянам, які виїхали на постійне проживання до інших країн” від 6 квітня 1993 р. № 258 та постанова правління Пенсійного фонду України “Про затвердження інструкції про порядок переказування пенсій громадянам, які виїхали за кордон, та виплати пенсій пенсіонерам іноземних держав, які проживають в Україні” від 23 квітня 1999 р. № 4-5.

zakon.rada.gov.ua
zakon.rada.gov.ua


=)
 
pleonata63Дата: Вівторок, 13.03.2018, 23:10 | Повідомлення # 3
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Статус: Offline
Пожалуйста помогите решить
Задача 1.
Житлово-експлуатаційна контора №1 м. Полтава подала позов до громадянина Жаркого про виселення. Позивач зазначав, що наймачка жилого приміщення (комунальний житловий фонд) виїхала з Полтави для проживання у місті Київ, де мешкає її син, і протягом двох років квартирою користуються тимчасові жильці-відповідачі по справі, тому відповідно до ст. 98 ЖК України вони підлягають виселенню, але в добровільному порядку звільнити жиле приміщення відмовилися.
Чи має право ЖЕК подати такий позов і як необхідно вирішити спір?
Обґрунтуйте відповідь. 
Задача 2.
Житлово-експлуатаційна контора заводу подала позов до громадянина Соловйова про виселення з гуртожитку як такого, що звільнився з роботи за власним бажанням.
Заперечуючи проти позову, Соловйов зазначав, що справжньою причиною звільнення була відмова керівництва контори надати іншу роботу, оскільки обов'язки двірника за станом здоров'я він виконувати не міг і за медичним висновком ЛТЕК його мали перевести на легшу роботу.
Чи мають у даному випадку значення доводи Соловйова і чи можуть бути задоволені вимоги про його виселення? Обґрунтуйте відповідь.
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Адміністрація сайта не несе відповідальності за вміст інформації, яку розміщують відвідувачі
Авторське право PC-forum © 2025